Pytania i odpowiedzi

Poniżej znajdziesz najczęściej zadawane pytania. Jeśli masz pytanie, które nie znajduje się na liście, zapraszam do kontaktu mailowego.

1. Czym dokładnie jest Strona Warta Milion?
2. Co mogę zrobić ze swoimi pikselami?
3. Dlaczego warto zakupić piksele?
4. Gdzie pojawią się informacje o reklamodawcy?
5. Co oznaczają medale w zakładce Lista reklamodawców?
6. Kto stoi za Stroną Wartą Milion?
7. Skąd pomysł na Stronę Wartą Milion?
8. Jak długo Strona Warta Milion będzie dostępna w internecie?
9. Na co dokładnie przeznaczysz 10% kwoty?
10. Co zrobisz z zarobionymi pieniędzmi?
1. Czym dokładnie jest Strona Warta Milion?

Strona Warta Milion to strona oferująca zakup powierzchni reklamowej w postaci pikseli, każdy w cenie 1 złoty + VAT. Łącznie na stronie dostępnych jest milion pikseli, podzielonych na bloki w rozmiarze 10x10, po 100 pikseli każdy. Jeden blok to najmniejsza powierzchnia jaką można zakupić na stronie. Powodem tego jest fakt, iż mniejszy rozmiar byłby niewystarczający, aby w sposób czytelny ukazać na nim treść reklamodawcy, a sama strona mogłaby wyglądać zbyt krzykliwie i za bardzo razić w oczy.2. Co mogę zrobić ze swoimi pikselami?

Na zakupionej powierzchni możesz wyświetlić dowolną grafikę, reklamę lub logo swojej firmy. Dodatkowo ustawić klikalny odnośnik, przekierowujący do swojej strony internetowej, oraz zwięzły opis, który pojawi się w dymku po najechaniu kursorem. Zaznaczam jednak, że materiały obsceniczne, obraźliwe lub łamiące polskie prawo, nie będą akceptowane.3. Dlaczego warto zakupić piksele?

Po pierwsze, masz szansę stać się częścią strony, którą przez najbliższe lata zobaczą potencjalne miliony osób w całej Polsce.
Po drugie, strona będzie aktywna aż do 2020 roku (docelowo nawet dłużej), co znaczy, że w perspektywie czasu, cena którą płacisz za piksele jest naprawdę niewielka w porównaniu do potencjalnych korzyści, które możesz zyskać.
Po trzecie, jako właściciel jednego z najpopularniejszych kanałów na polskim YouTube, tj. Planeta Faktów, oferuję aktywną promocję projektu za pośrednictwem moich filmów, a o każdym nowym reklamodawcy będę wspominać na wstępie jednego z nich. Dodatkowo za każde zakupione 1000 pikseli, reklamodawca otrzyma 10 sekund "czasu antenowego" na moim kanale.
Po czwarte, i co najważniejsze, kupując piksele wspierasz działalność charytatywną. 10% wpłaconej przez Ciebie kwoty trafi na konto wybranego przeze mnie domu dziecka lub schroniska dla zwierząt.4. Gdzie pojawią się informacje o reklamodawcy?

Informacja o reklamodawcy, oprócz samych pikseli na Stronie Wartej Milion, pojawi się również na jednym z filmów na kanale Planeta Faktów w postaci krótkiej wzmianki o nowym reklamodawcy (lub dłuższej reklamy w przypadku zakupu minimum 1000 pikseli) oraz w zakładce Lista reklamodawców w kolejności od najwyższej do najniższej liczby posiadanych pikseli.5. Co oznaczają medale w zakładce Lista reklamodawców?

Medale złoty, srebrny i brązowy oznaczają reklamodawców o najwyższej liczbie posiadanych pikseli na Stronie Wartej Milion. Przejęcie jednego z nich wiąże się ponadto z dodatkowymi korzyściami. Za przejęcie medalu złotego, oprócz standardowych 10 sekund "czasu reklamowego" za każde zakupione 1000 pikseli, reklamodawca otrzyma dodatkowe 90 sekund. Za przejęcie medalu srebrnego - dodatkowe 30 sekund. Za przejęcie medalu brązowego - dodatkowe 10 sekund. Przysługujący "czas antenowy" można podzielić i wykorzystać w więcej niż jednym filmie. Powyższa oferta wchodzi w życie z dniem 25 stycznia 2018 r. i dotyczy wyłącznie nowych reklamodawców.6. Kto stoi za Stroną Wartą Milion?

Autorem strony jest właściciel 3 popularnych kanałów w serwisie YouTube: Planeta Faktów, Polish Sausage oraz Wyznania do wysłuchania. Łączna liczba subskrypcji na wszystkich kanałach to prawie 2 miliony, podczas gdy liczba wyświetleń pod ich filmami już dawno przekroczyła pół miliarda.7. Skąd pomysł na Stronę Wartą Milion?

Główną inspiracją do stworzenia Strony Wartej Milion była brytyjska wersja Million Dollar Homepage, która w 2005 roku osiągnęła globalny sukces i do dzisiaj pozostaje jedną z najbardziej rozpoznawalnych stron w internecie. Głównym motywem zbiórki było opłacenie szkoły wyższej jej autora, na co i tak przeznaczył około 10% całej kwoty. W przypadku Strony Wartej Milion, 10% wszystkich wpłat trafi na cele charytatywne.8. Jak długo Strona Warta Milion będzie dostępna w internecie?

Strona będzie dostępna online przez kolejne 3 lata, aż do końca 2020 roku, choć docelowo planuję trzymać ją nawet dłużej, możliwe że całą wieczność. :)9. Na co dokładnie przeznaczysz 10% kwoty?

Moim głównym priorytetem są domy dziecka oraz schroniska dla zwierząt. Kwotę 1000 złotych będą przelewał co każde 10 tysięcy sprzedanych pikseli na losowo wybraną przeze mnie placówkę, a dowód wpłaty publikował w zakładce Aktualności.10. Co zrobisz z zarobionymi pieniędzmi?

Część kwoty na pewno przeznaczę na dalszy rozwój mojej działalności w serwisie YouTube, w szczególności kanału z animacjami Polish Sausage, który pewnego dnia chciałbym przekształcić w małe studio filmowe, w którym pracować będą profesjonalni animatorzy, scenarzyści oraz aktorzy głosowi.